Přicházíte o zaměstnance? Pohled do automobilového průmyslu ČR

„Peníze až na prvním místě.“ Pro automobilový průmysl v České republice zmíněné heslo rozhodně platí.

Alespoň podle průzkumu HR Monitor, který zjišťoval, z jakého důvodu dávají zaměstnanci v tomto odvětví nejčastěji výpověď.

Nedostatečný výdělek byl v roce 2017 důvodem k odchodu pro 70 % zaměstnanců. Data společnosti TREXIMA přitom ukazují, že mzda nebo plat jsou výrazně důležitější než všechny další faktory.

Druhý nejčastější důvod, a to organizaci práce (sem spadá například směnný provoz) zmínilo při odchodu z firmy jen 42 % osob. Vysoké nároky na pracovní výkon ovlivnily v automobilovém průmyslu třetinu všech zaměstnanců, kteří podali výpověď.

Příliš velká vzdálenost zaměstnání od bydliště vadila jen 22 % těchto osob. Nedostatek příležitostí pro kariérový růst zmínilo 16 % zaměstnanců a špatné vztahy s kolegy hrály roli u 12 % lidí, kteří se rozhodli odejít.

Zároveň je z aplikace Práce v datech, kterou TREXIMA provozuje, patrné, že v českém automobilovém průmyslu odcházejí lidé už hlavně ve zkušební době. V tomto období opustilo zaměstnavatele 61 % z nich.
 

Ukázka výstupu služby Práce v datech:

Pozn.: Respondenti mohli zvolit více možností

 

Kromě výsledků šetření mezi personalisty přináší nástroj Práce v datech i data o zaměstnanosti a trhu práce a vzdělávání v České republice. Dozvíte se zde, kolik absolventů vyjde v následujících letech ze středních škol, kolik z nich hodlá dále pokračovat ve studiu a kolik jich už naopak bude na pracovním trhu k dispozici. Kromě žáků středních škol mapuje TREXIMA i celkovou zaměstnanost v ČR a nabízí informace o tom, kolik osob pracuje v jednotlivých profesích a regionech.

 

Přečtěte si další aktuality:

Mějte přehled o zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Kolik informatiků opustí střední školy a kde je firmy najdou?

Nový projekt přinese data o trhu práce ve Zlínském kraji

Práci z domova umožňuje každá čtvrtá firma v ČR

 

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

pracevdatech.cz

Tvorba informačních systémů pro podporu personalistiky

Informační systémy