Budoucnost benefitů: Vše budeme mít v mobilních telefonech nebo na internetu

Jaké jsou aktuálně trendy v oblasti benefitů a které zaměstnanecké výhody mají do budoucna potenciál?

I na tyto otázky odpovídá Jan Matoušek ze společnosti Sodexo, která je největším poskytovatelem benefitů v České republice.

Tématu se bude Matoušek věnovat i na říjnovém HR Meetingu TREXIMY.

V rámci HR Meetingu vystoupíte s přednáškou na téma „Trendy v oblasti zaměstnaneckých výhod“. Pokud byste měl jmenovat dva nejdůležitější – jaké to z pohledu firem jsou?

Jedním z patrných trendů je přizpůsobování benefitů na míru zaměstnancům. Z toho důvodu jsme vytvořili typologii zaměstnanců, na základě které je možné identifikovat potřeby a motivaci jednotlivých typů lidí v zaměstnání. Velmi oblíbeným benefitem je proto Cafeterie nebo benefity pro volný čas Flexi Passy, v rámci kterých si každý může vybrat z široké palety uplatnění od kultury, sport přes vzdělávání a zdraví.

Druhým velkým trendem je digitalizace, která nabírá na obrátkách. Protože držíme krok s dobou, nabízíme našim uživatelům benefity na kartách a také aplikace do mobilních telefonů. Do budoucna si myslím, že pro benefity nebudou potřeba ani karty. Vše budeme mít v mobilních telefonech nebo online.

A mění se z vaší zkušenosti nějak poptávka zaměstnanců? Jak případně?

Určitě. Nastupující generace stále častěji vyžadují digitalizované a online benefity. A zaměstnavatelé se také čím dál častěji potkávají s požadavkem na flexibilní práci s časem.

Jsou podle vás benefity, na které zaměstnavatelé lákají, v souladu s tím, co lidé skutečně nejvíce chtějí?

Jedním z nejčastěji nabízeným benefitem stále zůstává stravenka a současně se jedná o nejvíce využívaný benefit napříč všemi skupinami zaměstnanců. V poslední době jsou ale na vzestupu benefity pro volný čas, jako je například ActivePass. Jedná se o permanentku, se kterou můžete každý den navštívit jeden zážitek nebo sportovní aktivitu.

Vidíte nějakou zaměstnaneckou výhodu, která má podle vás vysoký potenciál a která ještě není dostatečně využita?

Zaměstnanci mají dle našich dat velký zájem o benefity související s časem: flexibilní pracovní doba, zkrácené úvazky, sick days nebo dovolená navíc. Firmy se v těchto ohledech snaží vycházet zaměstnancům vstříc, ale myslím si, že právě tyto zaměstnanecké výhody mají do budoucna velký potenciál. Firmy se s nimi jen musejí naučit efektivně pracovat.

 

Tématu zaměstnaneckých výhod se bude Jan Matoušek podrobněji věnovat během svého vystoupení na konferenci HR Meeting, která proběhne 18. až 19. října 2018.

 

Přečtěte si další články:

Orientujete se ve světě benefitů? Tématu se bude věnovat říjnový HR Meeting

Co řeší soudy a inspektoráty? Například chybné odměňování práce přesčas

Zbavte se nepotřebných reportů a nezatěžujte manažery kvantem dat

Pro firmy je rozhodující stav „zítra“ A k tomu potřebují data

 

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000