Jak často marodí zaměstnanci v jednotlivých krajích

V roce 2017 bylo nejvíce oznámených pracovních neschopností ve Zlínském kraji (5,2 %). Průměrně přitom 1 pracovní neschopnost v tomto kraji trvala 50 dnů. Nejnižší nemocnost (3,2 %), podle počtu nahlášených pracovních neschopností, byla naopak v kraji Hlavní město Praha, kde bylo zaznamenáno průměrně pouze 38 dnů pro trvání 1 pracovní neschopnosti.

Data o pracovní neschopnosti napříč českými kraji za jednotlivé roky najdete nově v produktu Práce v datech, který poskytuje přehledně zpracovaná data o českém trhu práce a vzdělávání na jednom místě. Nově přidaný nástroj Pracovní neschopnost v krajích v ČR poskytuje zaměstnavatelům ucelený obrázek toho, jak často marodí zaměstnanci v České republice podle krajů a nabízí srovnání s vlastními statistikami. Zaměstnavatelům se můžou tato čísla hodit například pro roční plánování nebo ke srovnání s daty o svých zaměstnancích a následné vyhodnocení pro interní potřeby.

„Pokud například zaměstnavatel zjistí, že mají jeho zaměstnanci více nahlášených pracovních neschopností, než je průměr v kraji, může z těchto dat vyvozovat další důsledky, například na poli motivování zaměstnanců,“ uvádí projektová manažerka Práce v datech Martina Hladká.

Projděte si produkt Práce v datech, který je dostupný online a připravený k okamžitému užití.

Zdroj: Práce v datech

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000