Jak jsou na tom české firmy s nastavením mzdových systémů, odhaluje nový HR Monitor

Sledují při nastavování svých mezd české firmy konkurenci? Plánují zvyšovat platy? Jakou část z platů tvoří v českých firmách variabilní složka a jak často své mzdové systémy firmy aktualizují? Odpovědi na tyto otázky přináší nový HR Monitor: Nastavení mzdového systému ve firmách v ČR.

Ve 13. vlně šetření HR Monitor jsme se zaměřili na stav mzdových a odměňovacích systémů mezi českými firmami. Šetření se zúčastnilo 228 respondentů z různých firem a oblastí činnosti a výsledky nového šetření jsme navíc mohli porovnat s obdobným šetřením, které proběhlo v roce 2013. A na co jsme přišli?

„Situace na českém trhu práce se za posledních 6 let výrazně změnila, vzrostla průměrná hrubá mzda a výrazně se snížila nezaměstnanost. Změna situace se samozřejmě také ukázala v porovnání výsledků za obě sledovaná období. Většina firem, které se šetření zúčastnily, věří v růst platů i v tomto roce,“ říká Hana Kohoutová, ředitelka sekce Podnikové poradenství společnosti TREXIMA.

Projděte si veškerá zjištění nové vlny šetření HR Monitoru. Stažení dokumentu je zpoplatněno, ale pro firmy, které se šetření zúčastní, je HR Monitor zdarma. Pokud se chcete do dalšího šetření zapojit, napište nám.

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000