Jakým způsobem pracují firmy s daty v oblasti HR? Nová studie

Ke zpracování dat používají české firmy nejčastěji volně dostupné programy, jako jsou Microsoft Excel nebo OpenOffice.org Calc. S těmito nástroji pracuje 82 % podniků.

Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti TREXIMA HR Monitor®. Šetření proběhlo letos na jaře mezi 227 podniky, které zaměstnávají dohromady více než 50 tisíc osob.

Kromě toho využívá velká část firem ke controllingu i speciální personálně-mzdové systémy. S těmi má zkušenost 72 % respondentů.

 

Jaké nástroje ke zpracování dat / v rámci HR controllingu české firmy používají:

Zdroj: HR Monitor 2018
 

To, že společnosti stále upřednostňují v oblasti controllingu – zvláště toho personálního – obecné nástroje, může být pro tyto podniky ovšem limitující.

„Systém HR controllingu je ve společnostech zatím velmi omezený, je vnímán spíše jen na úrovni reportingu, tedy jako sběr dat a jejich prezentace než jako komplexní hodnocení investic do lidských zdrojů,“ uvádějí autoři studie.

„HR lídři by měli držet krok s rozvojem a moderním způsobem využívat veškeré možné informační technologie v oblasti zpracování a zejména vizualizace dat,“ doplňují.

Jakou roli by měl přesně hrát HR controlling, shrnuje expert TREXIMY Vojtěch kořen v článku Pro firmy je rozhodující stav „zítra“ A k tomu potřebují data

 

Více podrobností o nové studii HR Monitor najdete zde

 

Přečtěte si další aktuality:

Manažeři mají jediný nástroj na vedení lidí. Dobrou komunikaci

Dobře nastavený HR controlling může firmě ušetřit peníze

Jak firmy v Česku dbají na adaptaci zaměstnanců

 

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management