Mezi nejčastěji poskytované benefity patří stravenky, vzdělávání a dovolená navíc

Nejčastěji poskytovanými benefity mezi českými zaměstnavateli jsou stravenky (98 %), vzdělávací kurzy a odborná školení (89 %) a dovolená nad rámec zákona (83 %). Vyplývá to z nejnovějšího šetření HR Monitor, které pravidelně provádí mezi českými organizacemi společnost TREXIMA. Výsledky šetření představila společnost také na podzimním setkání HR Meeting, které se uskutečnilo v Brně.

Ne všechny nejčastěji poskytované benefity však můžeme považovat za standardní. Mezi standardní zaměstnanecké výhody můžeme zařadit pouze ty, které poskytuje více než 75 % zaměstnavatelů a zároveň jsou dostupné minimálně 80 % zaměstnanců. Vzdělávací kurzy a odborná školení tak nelze považovat za standardní, protože nejsou zaměstnavateli poskytovány plošně. Trojici standardních nejčastěji poskytovaných výhod pro zaměstnance tak doplňuje příspěvek při významných životních či pracovních událostech, který nabízí 81 % českých zaměstnavatelů.

„Zprávou pro zaměstnavatele je, že standardní benefity nové zaměstnance zřejmě nenalákají, nejsou-li však poskytovány, nebo kompenzovány jinak, může je jejich neexistence naopak odradit,“ uvedla na HR Meetingu Jana Navrátilová ze společnosti TREXIMA. Za atraktivní benefity tak můžeme považovat spíše méně často poskytované zaměstnanecké výhody. Znamená to, že je poskytuje méně než 25 % zaměstnavatelů. Mezi tyto benefity patří například pracovní volno s náhradou mzdy ve formě sick days nebo free days, zvýšení odstupného nad rámec zákona, příspěvek na dovolenou nebo firemní školka.

Více o zaměstnaneckých benefitech se dozvíte v podzimním HR Monitoru.

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000