Mzda má odrážet i to, jak je složité zaměstnance nahradit

Jak správně ohodnotit zaměstnance, aby neměli důvod hledat si místo někde jinde? Firmám s tím může pomoct TrexGrade Index společnosti TREXIMA.

Jedná se o službu, díky níž firmy získají všechny potřebné informace pro to, aby odměňovaly lidi spravedlivě, aby výplata odpovídala výkonům zaměstnanců a zároveň byla dost motivační.

Kolik dává konkurence

Při rozhodování, kolik zaměstnancům platit, musí podnik brát ohled na několik věcí. V první řadě je samozřejmě důležité vědět, kolik na podobných pozicích platí konkurence. K tomu slouží služba TrexGrade Basic. V rámci ní podnik získá z Informačního systému o průměrném výdělku (ISPV) podrobné informace o mzdách v daném odvětví.

Někdy ale jen toto číslo nestačí. Kromě toho je třeba mít přehled, kolik vlastně v daném oboru pracuje lidí. Z jakého důvodu? Aby firma tušila, jak by bylo případně složité jednotlivé zaměstnance nahradit, a o jaké lidi tedy bojovat nejvíce.

Jak čísla využít

Podobné statistiky, díky kterým mohou firmy nastavit konkurenceschopnou mzdu, lze zjistit v rámci služby TrexGrade Easy – ta se zaměřuje vždy na zvolenou skupinu pozic. Jestliže chce personalista zpracovat tuto analýzu pro konkrétního zaměstnance, může využít službu TrexGrade Comfort.

V případě, že potřebuje dodané podklady ještě konzultovat s odborníkem a dozvědět se, jak nastavit systém odměňování lépe, je k dispozici služba TrexGrade Professional. Kromě informací o tom, zda platí nedostatečně, nebo naopak zbytečně mnoho, tak zaměstnavatel získá i potřebné argumenty, jak zdůvodnit následné změny.

 

Přečtěte si další aktuality

 

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Zajišťujeme krajům informace o žácích tamních středních škol

VVPO

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management