Ochotu vrátit se i po karanténě do kanceláře ovlivňuje domácí situace zaměstnanců

Průzkum zaměřený na zkoumání vlivu práce z domu na pracovní produktivitu společnosti Colliers International ukázal, že kvalita pracovního výsledku a zkušenosti lidí s touto formou práce se liší podle toho, v jakém žijí domácím složení.

Průzkum založený na 3 000 odpovědích zaměstnanců z více než 25 zemí včetně České republiky, kteří vykonávají širokou škálu pracovních kancelářských činností ukázal, že vnímání práce z domova se výrazně liší mezi těmi, kteří mají doma děti, a těmi, kteří žijí sami nebo mají spolubydlící.

Celkem 33 % respondentů uvedlo, že při práci v domácím prostředí se cítí více rozptylováni a jako hlavní faktory rušení uvedli děti, další lidi v domácnosti a domácí zvířata. Naopak pracující, kteří žijí sami nebo v manželství či s partnerem, vykázali nejnižší pokles produktivity.

Ochotu lidí vracet se i po skončení nařízené práce z domu zpět do kanceláří ovlivňuje také skutečnost, zda lidé žijí se spolubydlícími. Takové osoby by chtěli po skončení omezení více pracovat z kanceláře než lidé žijící osamoceně, lidé s dětmi a lidé žijící s manželem nebo partnerem.

Zdroj: Businessworld

 

Přečtěte si další podobné články:

Jak změnila práce z domova během karantény přístup zaměstnanců k práci z kanceláře? Většině se práce na dálku zamlouvá

Začíná docházet k pnutí mezi firmami, některé zkracují splatnosti faktur

Nezaměstnanost v EU i v Česku v březnu vzrostla

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000