Online služby v cloudu využívá 27 % českých firem

Více než čtvrtina českých firem (27 %) využívala v roce 2018 některou z podob služeb, programů nebo úložného prostoru dostupných prostřednictvím vzdáleného online přístupu. Nejčastěji se jednalo o přístup ke cloudovému emailu (78 %), ukládání dat v cloudu (64 %) nebo používání kancelářského softwaru (56 %). Uvádí to studie Českého statistického úřadu.

Počet firem využívajících cloudová řešení se od roku 2014 zdvojnásobil. Cloudové služby přitom dvakrát častěji využívají velké subjekty a z hlediska odvětví jde nejčastěji o firmy působící v oblasti IT (60 %).

Jak již bylo uvedeno, české firmy nejčastěji využívají cloudový
e-mail
(78 %), ukládání dat v cloudu (64 %), kancelářský software (56 %) a dále databázové (35 %) či účetní aplikace (33 %). Nejmenší zájem byl naopak o aplikace analyzující informace o zákaznících (21 % firem). Zájem o cloudová řešení u firem každoročně roste, nejvyšší meziroční nárůst byl Českým statistickým úřadem zaznamenán v případě zájmu o ukládání dat v cloudu a využívání cloudových kancelářských programů.

V evropském měřítku využívalo online služby v cloudu 26 % firem v zemích EU. Největší zájem o tyto služby je v severských státech, především ve Finsku (65 % v roce 2018). A stejně jako v České republice i ve zbytku EU mají o cloudové služby zájem častěji velké firmy a firmy působící v oboru IT. Z typů placených cloudových služeb vede i v evropském žebříčku využívání cloudové elektronické pošty a ukládání dat a datových souborů na úložišti dostupném prostřednictvím internetu.

DRIVE 8000 - vedení a rozvoj týmu v cloudu

TREXIMA jde s dobou a také vyvíjí cloudové řešení pro řízení a rozvoj týmu pro firmy DRIVE 8000. Jedná se o jedinečného online pomocníka každého manažera, který potřebuje správně řídit a rozvíjet svůj tým. Zjistěte více.

Zdroj: ČSÚ

 

Přečtěte si další články na podobné téma:

Počet IT odborníků v českých firmách se za posledních deset let zdvojnásobil

Robotizace nevede k růstu nezaměstnanosti, ukazuje to německá praxe

Vliv digitalizace na české zaměstnance - většina chce svou digitální gramotnost rozvíjet

Řízení a vedení týmu je nyní možné online a na dálku

 

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000