Studium loni předčasně ukončilo 6,7 % mladých Čechů

V České republice loni předčasně ukončilo školní docházku 6,7 % mladých lidí. Za posledních deset let tento podíl tedy vzrostl, v roce 2007 se jednalo o 5,2 %.

Česko je tak s Maďarskem, Rumunskem, Slovinskem a Slovenskem jednou z pěti zemí EU, kde se tento ukazatel zvýšil.

Ukazuje to statistika Eurostatu. Ten mladé, kteří předčasně ukončili vzdělání, definuje jako osoby ve věku 18 až 24 let, které mají maximálně nižší sekundární vzdělání, tedy druhý stupeň základní školy, čtvrtý ročník víceletého gymnázia či třetí stupeň zvláštní školy, a během průzkumu se zrovna (ani v uplynulých čtyřech týdnech) nikde dál nevzdělávali.

Srovnání se zbytkem unie

Přesto není podíl mladých Čechů, kteří předčasně ukončili školní docházku, v EU nejvyšší. V „čele“ žebříčku se nachází Malta (18,2 %), následují Rumunsko (18,1 %), Španělsko (15,9 %) a Bulharsko (12,8 %). Nejnižší podíl těchto mladých mají naopak Chorvatsko (3,1), Slovinsko (4,3), Polsko a Lucembursko (v obou případech 4,9 %).

Zároveň je český podíl i menší než průměr celé Evropské unie – ten loni činil 9,6 %, u mužů 11,1 % u žen 7,9 %. V České republice v roce 2017 žádný rozdíl mezi výsledkem u mužů a u žen nenastal, v obou případech šlo o zmíněných 6,7 %.

 

Přečtěte si další aktuality:

S úřady práce je v kontaktu většina škol, s firmami tři z pěti

Na spokojenost s prací má vliv i vzdělání zaměstnance

Jak se vzdělávají dospělí. Porovnání zemí OECD

Kdo nejčastěji opouští firmy v ČR: Mladí a vyučení lidé

 

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Zajišťujeme krajům informace o žácích tamních středních škol

VVPO

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management