Zaměstnanost vzrostla téměř ve všech regionech EU

V roce 2017 vzrostla zaměstnanost v 90 % evropských regionů (253 regionů). Ve 26 regionech se snížila a ve 2 zůstala na stejné úrovni. Největší nárůst počtu zaměstnaných lidí zaznamenali ve francouzském Mayotte (+7.7 %), na Maltě, v portugalském Algarve a ve Středočeském kraji v ČR (+5.3 % ve všech jmenovaných regionech). Uvádí to nová zpráva Evropského statistického úřadu (EUROSTAT).

Počet zaměstnaných Evropanů se naopak nejvíce snížil v těchto regionech: italský Basilicata (-2,7 %), Cumbria ve Velké Británii (-2,4 %), v litevském Středním a Západním kraji (-2,1 %), v South Yorkshire ve Velké Británii (-2,0 %) a v regionu Ligurie v Itálii (-1,9 %).

České republice došlo k meziročnímu nárůstu zaměstnanosti mezi lety 2016 a 2017 o 1,6 %, což odpovídá celoevropskému průměru. Největší nárůst počtu zaměstnanců byl potom ve zmiňovaném Středočeském kraji (5.3 %), dále v Moravskoslezském, v Karlovarském a Ústeckém kraji (2,2 %) a v Praze (1,7 %). Nejnižší nárůst byl zaznamenán ve Zlínském a Olomouckém kraji (0,2 %).

Zdroj: EUROSTAT

 

Přečtěte si další aktuality z oboru:

Nezaměstnanost v EU je nejnižší za posledních 11 let

Největší zájem o rekvalifikační kurzy je v oblasti služeb

Více než 10 % lidí zaměstnaných v Česku jsou cizinci

Nejvíce odpracovaných hodin mají zaměstnanci v zemědělství a stavebnictví

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000