Aktuality

13.08.2018

Řidiči kamionů jsou pátou nejžádanější profesí v Česku. Kde je hledat?

Aktuálně pracuje v Česku 108 100 řidičů nákladních automobilů - nejvíce jich je zaměstnaných ve Středočeském kraji. Na středních školách se na tuto profesi připravuje 7,6 tisíce žáků, ne všichni ji ale nejspíš budou vykonávat.

Více

10.08.2018

Česko má v EU jeden z nejvyšších podílů podnikatelů na celkovém počtu pracujících

Česká republika mělo v loňském roce pátý nejvyšší podíl podnikatelů na celkové zaměstnanosti v Evropské unii. Podle ČSÚ činil podíl podnikatelů bez pomáhajících rodinných příslušníků 16,6 %, zatímco v EU to bylo 14,5 %.

Více

09.08.2018

Co firmy nejvíce omezuje v investicích: V "trojici" bariér je i nedostatek lidí

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků včetně manažerů omezuje při rozhodování o investicích více než 39 % českých firem. Jedná se tak o třetí největší bariéru – po nejistotě ohledně budoucí poptávky a nízké návratnosti navrhovaných investic.

Více

07.08.2018

Podnikání se věnuje 17 pracujících Čechů ze sta. Nová statistika

V roce 2017 se věnovalo podnikání 893,9 tisíce Čechů. Na celkovém počtu osob v hlavním zaměstnání se tak podíleli 17 procenty. Ukazuje to analýza Českého statistického úřadu.

Více

06.08.2018

Jak učitelé komunikují a jak využívají digitální technologie. Zpráva inspekce

Pokud potřebují učitelé v České republice komunikovat na dálku s kolegy, rodiči nebo žáky, využívají k tomu nejčastěji e-mail. Téměř polovina vyučujících navíc komunikuje se zákonnými zástupci přes školní informační systém.

Více

02.08.2018

Firmy měří náklady na HR. To, zda se investice vrátí, už ale většinou ne

České firmy sledují v rámci svého personálního controllingu nejčastěji to, jaký mají evidenční počet zaměstnanců. Stejně tak je poměrně běžné sledovat odpracované hodiny a nemocnost, ukazuje průzkum HR Monitor.

Více

01.08.2018

Česko si drží nejnižší nezaměstnanost v EU, ukazuje statistika za červen

V červnu bylo podle Eurostatu bez práce 2,4 procenta Čechů. V celé Evropské unii bylo nezaměstnaných 6,9 procenta osob, což je nejnižší hodnota od května 2008.

Více

30.07.2018

Digitální technika ve výuce? Mezi předměty panují rozdíly

S digitálními technologiemi se žáci základních škol a odpovídajících tříd na víceletých gymnáziích setkávají nejčastěji v předmětu informační a komunikačních technologie (v 99 % případů).

Více

25.07.2018

Jak jsou na tom čeští žáci s informační gramotností. Nová data

V testech informační gramotnosti dosáhli čeští deváťáci v průměru 63% úspěšnosti. Žáci třetích ročníků v maturitních oborech středních škol skončili s úspěšností 66 %.

Více

23.07.2018

Problém většiny firem? Jasná pravidla v odměňování

Mzdové nebo tarifní tabulky už dnes využívá při odměňování zaměstnanců většina společností. Často jim ale schází transparentnost a pravidla, jak pracovat se senioritou, říká konzultantka TREXIMY Jana Navrátilová.

Více

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Zajišťujeme krajům informace o žácích tamních středních škol

VVPO

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka