Aktuality

24.05.2020

Lidé více využívají možnosti online vzdělávání a absolvování kurzů přes internet

Počet Evropanů, kteří využívají možnosti vzdělávání prostřednictvím online kurzů roste. V době koronavirové karantény jsou online kurzy navíc bezpečným způsobem, jak si rozšířit vzdělání a naučit se něčemu novému.

Více

15.05.2020

Začíná docházet k pnutí mezi firmami, některé zkracují splatnosti faktur

Následkem koronavirové krize je pro firmy momentálně prioritou placení mezd zaměstnanců i s rizikem, že dočasně nezaplatí svým dodavatelům, ti však tlačí na splatnost faktury a někteří zkracují lhůty pro jejich zaplacení. Vyplývá to z průzkumu...

Více

11.05.2020

Nezaměstnanost v Česku během dubna vzrostla, přibylo nezaměstnaných z oblasti služeb

V dubnu 2020 evidoval Úřad práce ČR nejvyšší počet nezaměstnaných od března minulého roku. Podíl nezaměstnaných osob se zvýšil na 3,4 %, což je nárůst o 0,4 p.b. oproti předchozímu měsíci a v meziročním srovnání o 0,7 p.b.

Více

02.05.2020

Nezaměstnanost v EU i v Česku v březnu vzrostla

V březnu vzrostla průměrná míra nezaměstnanosti v zemích EU na 6,6 % a v zemích Eurozóny na 7,4 %. V obou případech se jedná o navýšení o 0,1 p.b. oproti únoru, kdy ještě evropskou ekonomiku nesužovala karanténní opatření zavedená v důsledku...

Více

15.04.2020

Koronavirus může přispět k urychlení nástupu robotizace

Ekonomická krize, která bude pravděpodobným důsledkem koronavirové pandemie, podle ekonomů urychlí nástup robotizace a zánik některých pracovních pozic.

Více

14.04.2020

Ve zdravotnictví pracují v zemích EU převážně ženy

Lidé po celém světě oceňují práci lékařů, sester a dalšího zdravotnického personálu, kteří každý den bojují v první linii s koronavirem. Jak jsou na tom zdravotníci z hlediska statistiky?

Více

08.04.2020

V březnu přerušilo své podnikání více než 10 tisíc živnostníků

V minulém měsíci přerušilo nebo ukončilo své podnikání 10 033 českých živnostníků. Nejvíce přerušených živností bylo v segmentu stravování a kadeřnických služeb.

Více

06.04.2020

Jak koronavirus ovlivňuje životy a chování zákazníků?

Až dvě třetiny Čechů uvádí, že koronavirová pandemie představuje velkou nebo střední hrozbu pro jejich zaměstnání nebo zdroj obživy. Lidé současně vzhledem k situaci zásadně mění své obchodní návyky.

Více

30.03.2020

Úlevy pro podnikatele a živnostníky v době koronavirové

Pandemie koronaviru a ochranná opatření nařízená vládou ochromila českou ekonomiku. Pro řadu podnikatelů a živnostníků to znamená omezení nebo úplné zastavení příjmů. Česká vláda proto zavádí několik úlev pro firmy i drobné živnostníky. Projděte...

Více

24.03.2020

Která odvětví nejvíce postihne ekonomický propad v důsledku koronaviru?

Konec koronavirové pandemie je zatím v nedohlednu, ekonomové po celém světě se však snaží přijít s odhady, jaké dopady bude mít současná situace na ekonomiku a která odvětví postihne nejvíce.

Více

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka