Aktuality

11.04.2018

Komentář: Jsou peníze jedinou možností, jak stabilizovat zaměstnance?

Většina českých firem se nachází v nezáviděníhodné situaci. Přičemž je ironií, že se jim ekonomicky daří a mohou se dále rozvíjet. To hlavní, co jim však chybí, jsou zaměstnanci. A nejen kvalifikovaní.

Více

29.03.2018

Nezdravá nálada na pracovišti? Jak ji poznat

Kromě mzdy a náplně práce má na motivaci zaměstnanců nemalý vliv i prostředí, ve kterém pracují. Pokud ve firmě panuje nepříjemná nálada a vztahy mezi kolegy jsou na bodu mrazu, pak ani dobrý výdělek často nestačí.

Více

21.03.2018

Jakým větám se raději vyhnout? Pět tipů pro manažery

Pokud mezi lidmi a jejich nadřízenými panuje strach a podezřívavost, může to motivaci pracovníků vážně narušit. Projděte si, co by manažeři raději neměli zaměstnancům říkat.

Více

12.03.2018

Čtyři věci, na které dobří manažeři nezapomínají

V době nedostatku zaměstnanců je třeba, aby se lídři k lidem chovali jako k nejdůležitějšímu prvku ve firmě. Jak udržet nejlepší pracovníky ve firmě a zároveň je motivovat k tomu, aby podávali co nejlepší možný výkon?

Více

06.03.2018

Proč najmout uchazeče, který už vystřídal několik zaměstnavatelů

Najmout uchazeče, který už stihl vystřídat několik zaměstnavatelů, může mít i své výhody. Tito lidé se lépe adaptují, rychle se učí a často přinesou užitečné znalosti od konkurence.

Více

27.02.2018

Zaměstnanci neopouštějí firmy, ale špatné manažery

Průzkum ukázal, že špatný šéf nebo přímý nadřízený byl nejčastějším důvodem odchodů. Naopak platí, že 56 % zaměstnanců by vyměnilo růst mzdy o desetinu za možnost zůstat se skvělým šéfem.

Více

22.02.2018

Firemní vize by neměla existovat jen v hlavě ředitele

Od zaměstnanců se často očekává velký zápal. Ti přitom nevědí, kam vlastně firma směřuje, říká v rozhovoru Hana Kohoutová, ředitelka podnikového poradenství společnosti TREXIMA.

Více

19.02.2018

Co chtějí miléniálové od svého zaměstnavatele

Požadavky, které mají od své práce miléniálové, tedy lidé narození mezi lety 1982 až 1996, se v mnohém liší od toho, co byli personalisté dlouhodobě zvyklí zaměstnancům nabízet.

Více

12.02.2018

Dva zlozvyky, kterými mohou manažeři nakazit své podřízené

Být manažerem obnáší spoustu úkolů. Zároveň mají důležitý vliv na pracovní výkon zaměstnanců. Svým chováním mohou ovlivnit i to, jakým stylem jejich podřízení pracují.

Více

18.01.2018

Na toto pozor. Jak si udržet nejlepší zaměstnance

Najít kvalitní zaměstnance je pro firmy v posledních letech náročné a drahé. Pokud se jim to podaří, tak se tedy logicky snaží o své experty nepřijít. Čeho se vyvarovat?

Více

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Zajišťujeme krajům informace o žácích tamních středních škol

VVPO

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka