Aktuality

08.08.2017

Nezaměstnanost za poslední rok klesla na 4,1 %, volných míst přibylo

Podíl nezaměstnaných osob evidovaných na Úřadu práce ČR se v červenci meziročně snížil o 1,3 procentního bodu. Zároveň pokračoval růst počtu volných pracovních míst.

Více

04.08.2017

Jak se liší ekonomická aktivita žen a mužů. Porovnání regionů

Více než polovina všech žen ve světě není ekonomicky aktivních. Nejvyšší míru ekonomické aktivity mají ženy v zemích subsaharské Afriky, ukazuje analýza Mezinárodní organizace práce (ILO).

Více

03.08.2017

Chyby, kvůli kterým dobří zaměstnanci odcházejí

Pokud nedokážete vaše nejlepší zaměstnance zaujmout a vytvořit z nich angažované kolegy, pravděpodobně o ně přijdete, varuje expert. Na co si dát pozor?

Více

01.08.2017

Lépe a rychleji? Studie ukazuje, kdy počítač předstihne člověka

Umělá inteligence předběhne lidi v nejbližších deseti letech v celé řadě činností. Do roku 2024 budou počítače lépe a rychleji překládat text z cizích jazyků a do roku 2027 se stanou lepšími řidiči nákladních vozidel.

Více

31.07.2017

Česko si drží nejnižší nezaměstnanost v EU. Práci tu ale nemá 9 % mladých

Nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii má i nadále Česká republika. V červnu byly podle Eurostatu bez práce 2,9 procenta Čechů.

Více

27.07.2017

Jak komunikovat při náboru: Kdy se hodí tradiční kanály a kdy sociální sítě

V jaké situaci je vhodnější oslovit vytipované uchazeče telefonicky a co zveřejňovat na jednotlivých sociálních sítích? Projděte si náš přehled, který ukazuje specifika těch nejčastějších kanálů používaných při náboru.

Více

26.07.2017

Občané EU jsou ekonomicky aktivnější než cizinci. Srovnání Eurostatu

Mezi ekonomickou aktivitou občanů zemí Evropské unie a ekonomickou aktivitou cizinců existují rozdíly. V celé unii je ekonomicky aktivních 77,8 % všech občanů EU, ale jen 68,6 % osob, které mají občanství jiné země.

Více

25.07.2017

Informace o mzdách jsou zbraní v rukou firem

V situaci, kdy firmy bojují o jakékoliv zaměstnance, je třeba mít kvalitní informace o výdělcích na okolním trhu práce. Kde je ovšem získat? Více v komentáři odborníka na odměňování Radka Svobody.

Více

21.07.2017

Návrat pracovních činností do škol. Co by se v nich žáci měli učit?

Více odborných předmětů a návrat pracovní výuky. Podle odborníků je to jeden z receptů, jak na základních školách zvýšit zájem o technické obory. Jak by ale tento předmět měl vypadat?

Více

19.07.2017

Na kterých školách studuje nejvíce cizinců. Nové srovnání

Nejvíce zahraničních studentů na světě má relativně malá American University of Sharjah ve Spojených arabských emirátech. Z českých vysokých škol se do „top 200“ nedostala žádná.

Více

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka