Aktuality

12.03.2018

Čtyři věci, na které dobří manažeři nezapomínají

V době nedostatku zaměstnanců je třeba, aby se lídři k lidem chovali jako k nejdůležitějšímu prvku ve firmě. Jak udržet nejlepší pracovníky ve firmě a zároveň je motivovat k tomu, aby podávali co nejlepší možný výkon?

Více

06.03.2018

Proč najmout uchazeče, který už vystřídal několik zaměstnavatelů

Najmout uchazeče, který už stihl vystřídat několik zaměstnavatelů, může mít i své výhody. Tito lidé se lépe adaptují, rychle se učí a často přinesou užitečné znalosti od konkurence.

Více

27.02.2018

Zaměstnanci neopouštějí firmy, ale špatné manažery

Průzkum ukázal, že špatný šéf nebo přímý nadřízený byl nejčastějším důvodem odchodů. Naopak platí, že 56 % zaměstnanců by vyměnilo růst mzdy o desetinu za možnost zůstat se skvělým šéfem.

Více

22.02.2018

Firemní vize by neměla existovat jen v hlavě ředitele

Od zaměstnanců se často očekává velký zápal. Ti přitom nevědí, kam vlastně firma směřuje, říká v rozhovoru Hana Kohoutová, ředitelka podnikového poradenství společnosti TREXIMA.

Více

19.02.2018

Co chtějí miléniálové od svého zaměstnavatele

Požadavky, které mají od své práce miléniálové, tedy lidé narození mezi lety 1982 až 1996, se v mnohém liší od toho, co byli personalisté dlouhodobě zvyklí zaměstnancům nabízet.

Více

12.02.2018

Dva zlozvyky, kterými mohou manažeři nakazit své podřízené

Být manažerem obnáší spoustu úkolů. Zároveň mají důležitý vliv na pracovní výkon zaměstnanců. Svým chováním mohou ovlivnit i to, jakým stylem jejich podřízení pracují.

Více

18.01.2018

Na toto pozor. Jak si udržet nejlepší zaměstnance

Najít kvalitní zaměstnance je pro firmy v posledních letech náročné a drahé. Pokud se jim to podaří, tak se tedy logicky snaží o své experty nepřijít. Čeho se vyvarovat?

Více

14.12.2017

Peníze, jistota a kolegové. Co je pro mladé při hledání práce nejdůležitější

Hlavní prioritou při hledání práce jsou pro mladé stále peníze – že jsou pro ně důležité, uvedlo v celosvětovém průzkumu 92 % z nich.

Více

27.11.2017

Pomozte lidem najít smysl jejich práce. Tipy pro manažery

K tomu, aby lídři pomohli zaměstnancům najít smysl jejich práce, stačí často zdánlivě jednoduchá konverzace. Jakých pět věcí při ní zjistit?

Více

20.11.2017

Víte, jak na zaměstnance, kteří bojkotují změny ve firmě?

Zaměstnance, kteří jsou z principu proti změnám, je potřeba vyslechnout. Zároveň je ale třeba dát pozor, aby pesimismem nenakazili celý tým, radí expertka.

Více

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka