Aktuality

13.07.2017

Jak firmy komunikují s uchazeči o práci?

Za nejdůležitější komunikační kanál, který pomáhá českým firmám při náboru, považují zaměstnavatelé pracovní portály. Na první místo je staví 85 procent podniků v ČR. Ukazuje to průzkum HR Monitor.

Více

12.07.2017

Jak zapojit do práce introverty? Ocení hlavně soukromí a dostatek času

Většina typických firemních aktivit, které mají zlepšit pracovní výkon zaměstnanců a zároveň mezi nimi posílit vztahy, míří hlavně na extroverty. Jak dosáhnout toho, aby se v práci cítili dobře i introverti?

Více

10.07.2017

Co vystudovali čerství vysokoškoláci. Přehled Eurostatu

Osm z deseti absolventů, kteří v roce 2015 ukončili v Evropské unii vysoké školy zaměřené na informační a komunikační technologie, byli muži. Ukazuje to aktuální statistika Eurostatu zaměřená na terciární vzdělání.

Více

07.07.2017

Tyto věci zaměstnancům neříkejte. Sedm tipů pro manažery

Motivaci zaměstnanců významně ovlivňuje i to, jaký mají vztah se svým šéfem – zda je pro ně autoritou, zdrojem inspirace a také zda k němu mají důvěru. Která témata by si měl dobrý nadřízený nechat pro sebe?

Více

06.07.2017

Až pětina průměrné mzdy. Jak se odměny podílely na výdělcích

Mimořádné odměny se v prvním čtvrtletí tohoto roku podílely na průměrné měsíční mzdě 7,5 procenta. Vzhledem k tomu, že průměr činil 29 607 korun, se tedy jednalo o zhruba 2 221 korun.

Více

04.07.2017

Kteří zaměstnanci pocítí automatizaci nejvíce? Analýza OECD

Čím vyšší vzdělání, tím menší riziko, že zaměstnance ohrozí postupná automatizace výroby. Zatímco mezi vyučenými zaměstnanci mohou přijít o místo až čtyři z deseti pracovníků, mezi vysokoškoláky je tato míra ohrožení nižší než 5 procent.

Více

03.07.2017

Česko si drží nejnižší nezaměstnanost v EU, bez práce jsou 3 procenta lidí

Nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii má i nadále Česká republika. V květnu byly podle Eurostatu bez práce 3 procenta Čechů.

Více

30.06.2017

Přes 150 hodin měsíčně v práci. Jak se změnila odpracovaná doba

Odpracovaná doba se v prvním čtvrtletí tohoto roku zvýšila ve všech odvětvích mzdové i platové sféry. V průměru pracovali déle zaměstnanci platové sféry, kde zaměstnanci odpracovali v průměru 152,9 hodiny.

Více

28.06.2017

Co rozhoduje o oblibě technických předmětů? Vyučující a to, zda látka žákům jde

Nejoblíbenějším technickým předmětem českých deváťáků je informatika. Že je tento předmět baví, uvedlo 79 procent žáků devátých tříd. Nejméně populární je naopak fyzika.

Více

27.06.2017

Rozdílů ubývá. Nová data o mzdové nerovnosti v Česku

Mzdová nerovnost během loňského roku klesla. Zatímco lidé s podprůměrnými příjmy zaznamenali „výrazný růst mezd“, nejlépe placeným zaměstnancům rostl výdělek podle ČSÚ jen „střídmě“.

Více

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka