Aktuality

14.08.2017

Zde chtějí pracovat vysokoškoláci. Žebříček nejatraktivnějších firem

Studenty technických i ekonomických oborů lákají hlavně globální korporace. V první desítce nechybí Google, Apple ani Microsoft.

Více

11.08.2017

Jak si udržet zaměstnance? Důležitější než mzda jsou mnohdy pracovní podmínky

Volných míst na Úřadu práce ČR opět přibylo. Proč se je nedaří obsadit lidmi, kteří práci nemají a aktivně ji hledají, vysvětluje v pořadu ČRo Plus expert TREXIMY Vojtěch Kořen.

Více

10.08.2017

Každý třetí nezaměstnaný Čech hledá práci déle než rok

Více než třetina všech nezaměstnaných v Česku byla v prvním čtvrtletí tohoto roku bez práce déle než 12 měsíců. Meziročně podíl dlouhodobě nezaměstnaných klesl.

Více

09.08.2017

Buďte užiteční a sledujte, co se děje. Odborník radí firmám, jak zaujmout na sociálních sítích

Na Facebooku se denně objeví okolo pěti miliard příspěvků. Jak v podobné konkurenci vytvářet obsah, který zákazníky nebo čtenáře zaujme a který budou lidé sdílet?

Více

08.08.2017

Nezaměstnanost za poslední rok klesla na 4,1 %, volných míst přibylo

Podíl nezaměstnaných osob evidovaných na Úřadu práce ČR se v červenci meziročně snížil o 1,3 procentního bodu. Zároveň pokračoval růst počtu volných pracovních míst.

Více

04.08.2017

Jak se liší ekonomická aktivita žen a mužů. Porovnání regionů

Více než polovina všech žen ve světě není ekonomicky aktivních. Nejvyšší míru ekonomické aktivity mají ženy v zemích subsaharské Afriky, ukazuje analýza Mezinárodní organizace práce (ILO).

Více

03.08.2017

Chyby, kvůli kterým dobří zaměstnanci odcházejí

Pokud nedokážete vaše nejlepší zaměstnance zaujmout a vytvořit z nich angažované kolegy, pravděpodobně o ně přijdete, varuje expert. Na co si dát pozor?

Více

01.08.2017

Lépe a rychleji? Studie ukazuje, kdy počítač předstihne člověka

Umělá inteligence předběhne lidi v nejbližších deseti letech v celé řadě činností. Do roku 2024 budou počítače lépe a rychleji překládat text z cizích jazyků a do roku 2027 se stanou lepšími řidiči nákladních vozidel.

Více

31.07.2017

Česko si drží nejnižší nezaměstnanost v EU. Práci tu ale nemá 9 % mladých

Nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii má i nadále Česká republika. V červnu byly podle Eurostatu bez práce 2,9 procenta Čechů.

Více

27.07.2017

Jak komunikovat při náboru: Kdy se hodí tradiční kanály a kdy sociální sítě

V jaké situaci je vhodnější oslovit vytipované uchazeče telefonicky a co zveřejňovat na jednotlivých sociálních sítích? Projděte si náš přehled, který ukazuje specifika těch nejčastějších kanálů používaných při náboru.

Více

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka