Aktuality

30.05.2017

11 zemí, kde je letos největší šance najít práci

Oživení pracovního trhu se netýká jen České republiky, ale také dalších zemí světa. Po roce plném politické nejistoty a různých turbulencí se firmám vrátila jistota a jejich ochota nabírat lidi opět roste.

Více

29.05.2017

Chcete najít správné lidi? Buďte opravdoví

Práce by měla být místem, kde chtějí zaměstnanci žít a kde to pro ně nebude ztracený čas - ročně tam stráví okolo 2 tisíc hodin. Co vše by si měly firmy ujasnit, aby přilákaly lidi, které potřebují?

Více

26.05.2017

Jak na nábor: Tipy pro psaní emailů a osobní komunikaci

„Nejefektivnějším nástrojem pro nábor nových zaměstnanců je stále telefon, i když se ho dnes řada lidí bojí," zdůrazňuje šéf společnosti GoodCall Blake Wittman

Více

24.05.2017

Práci nehledají nebo do ní nemohou hned nastoupit. Statistika Eurostatu

Téměř 8,8 milionu dospělých mezi 15 až 74 lety by v EU mohlo pracovat, jenže se po zaměstnání nedívají. Dalších 2,3 milionu osob práci sice hledá, nicméně by do ní nezvládly okamžitě nastoupit.

Více

23.05.2017

S úřady práce je v kontaktu většina škol, s firmami tři z pěti

S firmami nebo jinými zaměstnavateli spolupracuje v ČR více než polovina základních škol. Většina ostatních škol přitom o spolupráci stojí.

Více

19.05.2017

Páťáci se zlepšili v češtině i angličtině. Srovnání s rokem 2007

Dnešní páťáci dosahují ve většině školních předmětů lepších výsledků než jejich vrstevníci před deseti lety. Ukazuje to průzkum, který zpracovali analytici projektu Česko v datech a společnosti Kalibro.

Více

18.05.2017

Jak správně vyjednávat. Šest chyb, kterým se vyhnout

Snažit se zvítězit za každou cenu, přehlížet požadavky partnera a nemít připravenou strategii pro případ, že uslyšíme: „Ne“. To jsou některé z chyb, kterých se mohou manažeři či zaměstnanci dopustit.

Více

17.05.2017

ČR má nejméně mladých středoškoláků bez práce

Míra nezaměstnanosti osob, které získaly pouze středoškolské vzdělání, tu ve třetím čtvrtletí loňského roku činila 3,7 procenta, zatímco průměr EU se pohyboval nad 8 procenty.

Více

16.05.2017

Na co lákají české firmy při náboru?

Nejčastěji se české firmy snaží přitáhnout nové zaměstnance na možnost osobního rozvoje. Na ten aktuálně láká uchazeče 65 procent zaměstnavatelů v ČR.

Více

12.05.2017

Jak zvýšit zájem o technické obory? Experti radí

Více času na odborné předměty a alespoň dvě exkurze do průmyslových firem. Tyto kroky mají pomoct k tomu, aby vzrostl zájem žáků o technické vzdělávání.

Více

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka