Aktuality

01.08.2017

Lépe a rychleji? Studie ukazuje, kdy počítač předstihne člověka

Umělá inteligence předběhne lidi v nejbližších deseti letech v celé řadě činností. Do roku 2024 budou počítače lépe a rychleji překládat text z cizích jazyků a do roku 2027 se stanou lepšími řidiči nákladních vozidel.

Více

31.07.2017

Česko si drží nejnižší nezaměstnanost v EU. Práci tu ale nemá 9 % mladých

Nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii má i nadále Česká republika. V červnu byly podle Eurostatu bez práce 2,9 procenta Čechů.

Více

27.07.2017

Jak komunikovat při náboru: Kdy se hodí tradiční kanály a kdy sociální sítě

V jaké situaci je vhodnější oslovit vytipované uchazeče telefonicky a co zveřejňovat na jednotlivých sociálních sítích? Projděte si náš přehled, který ukazuje specifika těch nejčastějších kanálů používaných při náboru.

Více

26.07.2017

Občané EU jsou ekonomicky aktivnější než cizinci. Srovnání Eurostatu

Mezi ekonomickou aktivitou občanů zemí Evropské unie a ekonomickou aktivitou cizinců existují rozdíly. V celé unii je ekonomicky aktivních 77,8 % všech občanů EU, ale jen 68,6 % osob, které mají občanství jiné země.

Více

25.07.2017

Informace o mzdách jsou zbraní v rukou firem

V situaci, kdy firmy bojují o jakékoliv zaměstnance, je třeba mít kvalitní informace o výdělcích na okolním trhu práce. Kde je ovšem získat? Více v komentáři odborníka na odměňování Radka Svobody.

Více

21.07.2017

Návrat pracovních činností do škol. Co by se v nich žáci měli učit?

Více odborných předmětů a návrat pracovní výuky. Podle odborníků je to jeden z receptů, jak na základních školách zvýšit zájem o technické obory. Jak by ale tento předmět měl vypadat?

Více

19.07.2017

Na kterých školách studuje nejvíce cizinců. Nové srovnání

Nejvíce zahraničních studentů na světě má relativně malá American University of Sharjah ve Spojených arabských emirátech. Z českých vysokých škol se do „top 200“ nedostala žádná.

Více

18.07.2017

Na trh práce přichází "Generace Z". Jak se na ni připravit

Mladí lidé, kteří se narodili v polovině devadesátých let nebo později, začínají postupně nastupovat do svého prvního zaměstnání. Tato skupina se přitom podle psychologů v mnohém výrazně liší od starších zaměstnanců.

Více

17.07.2017

Ve kterých odvětvích pracují ženy nejčastěji. Srovnání východní Evropy se světem

Nejvíce žen pracuje ve světě v sektoru zemědělství, lesnictví a rybářství. V roce 2017 jich tu působilo 30,5 procenta. Ukazuje to červnová analýza Mezinárodní organizace práce.

Více

14.07.2017

Na spokojenost s prací má vliv i vzdělání zaměstnance

Vystudovat vysokou školu se vyplácí nejen kvůli společenskému uznání a vyšší mzdě. Zaměstnanci s titulem jsou také ve své práci spokojenější, upozorňují odborníci z Akademie věd ČR.

Více

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka