Aktuality

21.09.2017

Pro manažery je důležitá důvěra majitele, prestiž firmy a její budoucnost

Co může dělat firma pro to, aby si udržela manažery a zároveň rozvíjela jejich potenciál? Rozhovor s Josefem Chovancem, který řídí oddělení lidských zdrojů ve společnosti Česká zbrojovka.

Více

18.09.2017

Chcete, aby vaši zaměstnanci přinášeli více nápadů? Pět tipů, jak na to

Na značnou část inovací není třeba najímat externí agentury. Stačí, pokud firma využije nápady a zkušenosti vlastních zaměstnanců.

Více

13.09.2017

Jak rozvíjet zaměstnance a udržet si je ve firmě?

Víte, jak zabránit odchodu dobrých zaměstnanců a jak pracovat s jejich potenciálem? I tomu se bude věnovat podzimní HR Meeting, který se koná 19. až 20. října v Luhačovicích.

Více

06.09.2017

Jak mají vypadat firemní porady. Sedm tipů pro manažery

Jak dosáhnout toho, aby lidé odcházeli z porad namotivovaní? Vyhraďte si na každé téma dost času, zařaďte do agendy spíše méně bodů a dejte prostor i introvertům.

Více

11.08.2017

Jak si udržet zaměstnance? Důležitější než mzda jsou mnohdy pracovní podmínky

Volných míst na Úřadu práce ČR opět přibylo. Proč se je nedaří obsadit lidmi, kteří práci nemají a aktivně ji hledají, vysvětluje v pořadu ČRo Plus expert TREXIMY Vojtěch Kořen.

Více

03.08.2017

Chyby, kvůli kterým dobří zaměstnanci odcházejí

Pokud nedokážete vaše nejlepší zaměstnance zaujmout a vytvořit z nich angažované kolegy, pravděpodobně o ně přijdete, varuje expert. Na co si dát pozor?

Více

27.07.2017

Jak komunikovat při náboru: Kdy se hodí tradiční kanály a kdy sociální sítě

V jaké situaci je vhodnější oslovit vytipované uchazeče telefonicky a co zveřejňovat na jednotlivých sociálních sítích? Projděte si náš přehled, který ukazuje specifika těch nejčastějších kanálů používaných při náboru.

Více

25.07.2017

Informace o mzdách jsou zbraní v rukou firem

V situaci, kdy firmy bojují o jakékoliv zaměstnance, je třeba mít kvalitní informace o výdělcích na okolním trhu práce. Kde je ovšem získat? Více v komentáři odborníka na odměňování Radka Svobody.

Více

18.07.2017

Na trh práce přichází "Generace Z". Jak se na ni připravit

Mladí lidé, kteří se narodili v polovině devadesátých let nebo později, začínají postupně nastupovat do svého prvního zaměstnání. Tato skupina se přitom podle psychologů v mnohém výrazně liší od starších zaměstnanců.

Více

13.07.2017

Jak firmy komunikují s uchazeči o práci?

Za nejdůležitější komunikační kanál, který pomáhá českým firmám při náboru, považují zaměstnavatelé pracovní portály. Na první místo je staví 85 procent podniků v ČR. Ukazuje to průzkum HR Monitor.

Více

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Zajišťujeme krajům informace o žácích tamních středních škol

VVPO

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka