Aktuality

13.11.2017

Jak firmy v Česku dbají na adaptaci zaměstnanců

Adaptaci nových zaměstnanců nebo lidí, kteří v rámci firmy přešli na jinou pozici, se v současné době věnuje 58 procent podniků v Česku. Čtyři zaměstnavatelé z deseti s ní naopak nepracují vůbec.

Více

08.11.2017

Šest tipů, jak přimět kolegy, aby vám na poradách naslouchali

Pracovat s kolegy, kteří během meetingu nedávají pozor nebo jej dokonce nějak ruší, může být pro manažery náročné. Jak tomu zabránit?

Více

01.11.2017

Kromě náboru si všímejte i stálých zaměstnanců, vzkazuje expert firmám

V době krize na trhu práce nejde primárně o získání nových lidí, ale o udržení těch stávajících. Proto by se podniky měly soustředit především na to, aby neztrácely své současné zaměstnance.

Více

30.10.2017

Kteří zaměstnanci v Česku nejvíce fluktuují? Nová studie

Největší problém s nežádoucí fluktuací mají firmy u zaměstnanců do 29 let. S odchodem mladých lidí, kteří jsou teprve na počátku své pracovní kariéry, se nyní potýká 79 procent podniků v ČR.

Více

26.10.2017

Změny a kariérní posun. Co očekávají mladí od svého zaměstnavatele

Častěji než měnit zaměstnavatele se chtějí mladí lidé posouvat u toho stávajícího. Ukazuje to celosvětový průzkum ManpowerGroup.

Více

19.10.2017

Víte, jak na miléniály? Tipy pro manažery

Jakými pravidly by se firmy měly při práci s miléniály řídit? ManpowerGroup shrnuje šest hlavních zásad. Základem je možnost dál se kariérně rozvíjet.

Více

13.10.2017

Je hodnocení zaměstnanců už překonané?

V poslední době v odborných diskusích často zaznívá myšlenka, že pravidelné hodnocení zaměstnanců je překonaná záležitost, která firmě nic nepřináší. Je tomu skutečně tak?

Více

11.10.2017

Ti nejlepší uchazeči si dnes určují podmínky zaměstnání sami

Jak si udržet ve firmě kvalitní zaměstnance? Důležitou roli hraje hlavně přímý nadřízený a nejbližší pracovní kolektiv. Z benefitů jsou nejžádanější ty, které souvisejí s časovou flexibilitou

Více

09.10.2017

Expert: Na osobní komunikaci by firmy neměly zapomínat ani v digitální době

Díky možnosti sdílet podklady přes internet, lze řadu úkolů zvládnout rychleji a levněji než dříve. Úplně rezignovat na osobní kontakt by ale byla chyba.

Více

27.09.2017

Adaptační proces svědčí o tom, že má firma o zaměstnance zájem

Jak má vypadat adaptační proces a proč by firmy v prvních týdnech neměly „tlačit na pilu“, pokud jde o navazování osobních vztahů s kolegy? Rozhovor s personálním manažerem společnosti Baťa.

Více

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka