Erasmus+: Shaping, Enhancing and Nurturing STEM in Europe (SENSE)

Společnost TREXIMA se stala partnerem v mezinárodním projektu „Shaping, Enhancing and Nurturing STEM in Europe“ (SENSE).

Partneři z Velké Británie, Itálie, Rumunska, Irska, České republiky a Kypru se v průběhu projektu naučí propagovat u mládeže kariéru v technických a přírodovědných oborech – známých pod zkratkou STEM. Součástí projektu bude vzdělávací kurz zaměřený na získávání a koordinaci podporovatelů STEM kariéry. Součástí školení bude téma získávání ambasadorek, to znamená žen působících v technických a přírodovědných oborech. Ve Velké Británii mají s takzvanými STEM ambasadory velmi pozitivní zkušenost a jedním z cílů projektu je inspirovat touto iniciativou i další země, včetně České republiky.

Partneři projektu si dále vymění zkušenosti z oblasti spolupráce odborných škol se zaměstnavateli v průběhu počátečního vzdělávání, a také s podporou dívek a znevýhodněných skupin při podpoře volby oborů STEM. Projekt se rovněž zaměří na téma pomoci učitelům a zaměstnavatelům při práci s talenty. Součástí projektu je třídenní kurz na téma zapojení mládeže do vědeckého vzdělávání s využitím soutěží a moderních nástrojů včetně ICT.

Společnost TREXIMA využije svých dlouholetých zkušeností z oboru a v projektu zajistí školení o spolupráci odborných škol a zaměstnavatelů v počátečním vzdělávání.

Hlavním partnerem projektu „Shaping, Enhancing and Nurturing STEM in Europe“ (SENSE) je Zlínský kraj.

Doba realizace projektu: od 1. 10. 2018 do 30. 9. 2020.

Projekt je financován z prostředků programu Erasmus+.

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000