O nás

TREXIMA, spol. s r.o. není na českém trhu rozhodně nováčkem. Více než 25 let se zaměřujeme na podnikové poradenství a radíme firmám, jak správně motivovat a odměňovat zaměstnance. Zároveň jim pomáháme rozvíjet lidi tak, aby neměli důvod odcházet ke konkurenci. Využíváme při tom naše zkušenosti s rozsáhlým statistickým šetřením mezd - již od 90. let sbíráme a zpracováváme data pro Informační systém o průměrném výdělku.

Analýze trhu práce, vzdělávání či kariérovému poradenství se věnujeme i v rámci řady veřejných projektů. Podíleli jsme se například na tvorbě Národní soustavy kvalifikací, Národní soustavy povolání nebo Informačního systému typových pozic. Zároveň jsme aktivní v sektorových radách.

Důležitou roli hrají i naši IT experti. Díky nim nabízíme zákazníkům moderní personální systém, který lze využít k hodnocení zaměstnanců. Zároveň vytváříme software na míru, a to pro desktopy i mobilní telefony.

Spolupracujeme:

  • s českými firmami,
  • veřejnou sférou,
  • odbornými organizacemi (Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Českomoravská konfederace odborových svazů),
  • základními, středními i vysokými školami.

Jsme členy:

  • Klubu personalistů Moravy a Slezska,
  • Hospodářské komory ČR,
  • Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Více než 25 let na českém trhu

„Byla to taková ta odvážná doba, ve které začínající podnikatelé měli odvahu zkoušet nové věci,“ vzpomínají zakladatelé TREXIMY na 90. léta, kdy firma vznikla. Zpočátku se věnovali hlavně podnikovému poradenství a snažili se pomáhat firmám v neznámém prostředí tržní ekonomiky.

Přečtěte si o historii firmy
 

Co je naší výhodou? Zkušení lidé odtud neutíkají

První zkušenost ve firmě získal výkonný ředitel TREXIMY Jaromír Janoš už při vysokoškolských studiích, když jako brigádník pomáhal s programováním. Jak vzpomíná na 90. léta, kdy „každý dělal všechno“, a jaké ponaučení si firma odnesla z ekonomické krize?

Přečtěte si celý rozhovor s výkonným ředitelem TREXIMY
 

Se mzdovou statistikou jsme začali už v 90. letech. Inspirovat jsme se jeli do Kanady

Jedním ze čtveřice zakladatelů TREXIMY je i Jaromír Pátík, který v současné době působí jako generální ředitel společnosti. Právě on „přivezl“ do Česka nápad začít zpracovávat statistiku mezd – což dělá firma dodnes.

Jak vzpomíná na začátky TREXIMY?

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000