30 let nám uteklo jako voda – část třetí. Je nám třicet a neztrácíme dech

13. 02. 2021 / Naše projekty

TREXIMA je na trhu 30 let. Jednatel naší společnosti Jaromír Janoš proto zavzpomínal, jak se TREXIMA za dobu svého fungování posunula a jaké milníky byly pro firmu nejdůležitější. Ve třetí části tohoto seriálu zjistíme, jak TREXIMĚ sluší třicátiny.

Třetí desetiletí naší existence pro nás znamenalo návrat ke kořenům, a to k poradenským službám pro firmy. Našimi klienty se staly dynamicky rostoucí středně velké tuzemské firmy a více než dvěma stovkám z nich jsme poskytli některý z našich produktů a služeb. S mnohými z nich jsme realizovali i komplexní řešení motivace a rozvoje zaměstnanců včetně softwarové podpory. Pro řešení od TREXIMY se rozhodly také velké společnosti jako Continental, Siemens, Kooperativa, Česká pošta nebo Automotive Lighting, které jistě mohly sáhnout i po službách nejvýznamnějších globálních poradenských firem. A na to můžeme být rozhodně hrdí.


Po roce 2010 jsme se dále věnovali rozvoji našeho know-how v oblasti statistických šetření a průzkumů. Kromě údajů o mzdách a pracovních podmínkách sbíráme v současnosti také data o nejvyšším dosaženém vzdělání více než milionu zaměstnanců. Můžeme tak našim klientům poskytnout podklady pro hodnocení uplatnitelnosti absolventů škol i pro prognózy potřeb trhu práce. Významná je naše činnost v oblasti statistiky dopravy a vyvíjený model srovnávání kvality života v regionech ČR.

V oblasti rozvoje vzdělávacího systému se nyní zaměřujeme na identifikaci dovedností, které budou na trhu práce potřebné do budoucna a díky zapojení do projektu Kompetence 4.0 máme možnost sledovat nejnovější trendy v jednotlivých sektorech a přenášet je do světa rozvoje dovedností.

Současná softwarová řešení, která sami vyvíjíme, jsou postavena na nejmodernějších cloudových technologiích a pomáhají našim klientům zlepšovat firemní procesy a zjednodušovat řízení lidí.

Naše 30. leté výročí mi potvrzuje, že soustavné investice do rozvoje zaměstnanců a do vývoje produktů se dlouhodobě vyplácí. Na prahu svého čtvrtého desetiletí stojí TREXIMA finančně i personálně stabilizovaná, s mnoho let budovaným know-how, se skvělými partnery a stovkami spokojených klientů. A se spoustou nápadů, jak zlepšovat rozvoj a motivaci lidí ve firmách, v regionech, a i na celostátní úrovni.

Těším se na dalších 30 let s vámi.

Jaromír Janoš, jednatel společnosti TREXIMA