Jak jsou na tom české firmy s nastavením mzdových systémů, odhaluje nový HR Monitor

14. 06. 2019 / Naše projekty

Sledují při nastavování svých mezd české firmy konkurenci? Plánují zvyšovat platy? Jakou část z platů tvoří v českých firmách variabilní složka a jak často své mzdové systémy firmy aktualizují? Odpovědi na tyto otázky přináší nový HR Monitor®: Nastavení mzdového systému ve firmách v ČR.

Ve 13. vlně šetření HR Monitor® jsme se zaměřili na stav mzdových a odměňovacích systémů mezi českými firmami. Šetření se zúčastnilo 228 respondentů z různých firem a oblastí činnosti a výsledky nového šetření jsme navíc mohli porovnat s obdobným šetřením, které proběhlo v roce 2013. A na co jsme přišli?

„Situace na českém trhu práce se za posledních 6 let výrazně změnila, vzrostla průměrná hrubá mzda a výrazně se snížila nezaměstnanost. Změna situace se samozřejmě také ukázala v porovnání výsledků za obě sledovaná období. Většina firem, které se šetření zúčastnily, věří v růst platů i v tomto roce,“ říká Hana Kohoutová, ředitelka sekce Podnikové poradenství společnosti TREXIMA.

Projděte si veškerá zjištění nové vlny šetření HR Monitoru®. Stažení dokumentu je zpoplatněno, ale pro firmy, které se šetření zúčastní, je HR Monitor® zdarma. Pokud se chcete do dalšího šetření zapojit, napište nám.