Jak ovlivnila koronavirová pandemie české mzdy? Prozradí mzdový benchmarking

31. 08. 2020 / Mzdy a pracovní doba

Na první pololetí letošního roku jen tak nezapomeneme. Pandemie viru Covid-19 zahýbala celým světem jak ze zdravotnického, tak z ekonomického hlediska. Zajímá vás, jak se koronavirus promítnul do výšky českých mezd v prvním pololetí letošního roku? Prozradí vám to mzdový benchmarking.


V rámci produktu společnosti TREXIMA Mzdový benchmarking získáte data o výši mezd za první pololetí roku 2020. Díky mzdovému srovnání zjistíte, jak se změnila výše mezd s ohledem na koronavirovou pandemii. „Pomůžeme vám ověřit, zda jsou vaše mzdy stále konkurenceschopné v rámci vašeho oboru i konkrétního kraje. Koronavirus se podepsal na fungování řady firem, a to se samozřejmě promítá také do odměňování a do výše průměrných platů,“ uvádí Ing. Hana Kohoutová ze společnosti TREXIMA, která má na starosti úsek Podnikového poradenství.


Mzdový benchmarking vám prozradí nejen to, jak se promítá současná situace na trhu práce do odměňování, ale také jak odměňuje vaše konkurence zaměstnance na konkrétních pozicích. „Řadu našich klientů zajímá, jak se vyvíjí výše mezd pro konkrétní pozice, které je například dlouhodobě těžké obsadit. Firmy tak získají konkrétní představu, jak potenciální zaměstnance lépe motivovat,“ dodává Kohoutová


Přečtete si více o možnostech produktu Mzdový benchmarking a buďte v obraze o aktuálním dění na českém trhu práce. Nebo nás rovnou kontaktujte na obchod@trexima.cz.