HR MONITOR® na téma firemních benefitů: zapojte se do unikátního průzkumu mezi českými firmami

16. 02. 2022 / HR monitor Naše projekty

Jaké benefity nad rámec mzdy zaměstnanci dostávají v českých firmách? Preferují čeští zaměstnavatelé finanční nebo nefinanční benefity poskytované zaměstnancům? A které benefity jsou mezi zaměstnanci aktuálně nejvíce trendy? Nejen na tyto otázky hledá odpovědi další vlna průzkumu mezi českými zaměstnavateli HR MONITOR® společnosti TREXIMA.

Firemní benefity již nejsou pouze stravenky a dovolená navíc. Při nedostatku vhodných kandidátů na trhu práce o přijetí pracovní nabídky u potenciálních zaměstnanců rozhodují nyní i další faktory, než je nabízená mzda. „Zaměstnanci si vybírají budoucího zaměstnavatele také podle toho, zda jim poskytuje nad rámec mzdy další zajímavé benefity. Může jít například o příspěvek na penzijní připojištění, pružnou pracovní dobu, multisport kartu nebo vzdělávací kurzy,“ uvádí Ing. Hana Kohoutová, ředitelka úseku Podnikové poradenství ve společnosti TREXIMA.

Na trhu se však začínají objevovat také dosud nadstandardní benefity vyplývající z osobní situace zaměstnanců, jako je například firemní školka, příspěvek na parkování nebo příspěvek na cestovné do práce. Jaké jsou v oblasti benefitů aktuální trendy zjišťuje právě průzkum HR MONITOR®, do kterého se mohou zapojit zástupci všech českých firem. Mimoto, že nám pomůžete získat unikátní data z trhu práce použitelná například pro vhodné nastavení náborové strategie, získáte také výsledky výzkumu s komentářem experta ze společnosti TREXIMA zdarma.

V tuto chvíli bylo dotazníkové šetření ukončeno, výsledky šetření zpracováváme.

V případě dotazů k průzkumu HR MONITOR® se můžete obrátit na obchod@trexima.cz.