Staráte se o své firemní zlato? Zjistěte, jak současnou situaci vnímají vaši zaměstnanci

01. 03. 2021 / Rozvoj lidských zdrojů

Mínění zaměstnanců by mělo být pro firmu důležitým a průběžně sledovaným ukazatelem firemní kultury. V současné době home office by pro firmy měla být zpětná vazba od distančně pracujících zaměstnanců o to důležitější. Nevíte, jak na to? S realizací dotazníkového šetření a získáváním relevantních dat vám rádi pomůžeme.

„Jsme přesvědčeni o tom, že si zvýšenou pozornost v současnosti zaslouží zaměstnanci firem. Mnoho firem nyní prožívá nelehká období, plné nejistot a změn. Touto výjimečnou situací si však procházejí i jejich zaměstnanci, kteří rovněž bojují s nejistotou, nestabilním prostředím a často i se strachem,“ vysvětluje Mgr. Radek Sedláček, konzultant Podnikového poradenství ve společnosti TREXIMA.

Zdravou a úspěšnou firmu přitom tvoří především její zaměstnanci. Spokojení a motivovaní zaměstnanci posouvají firmu dopředu, a hlavně dokážou být loajální i v dobách, kdy se příliš nedaří. Zdravá firma o své zaměstnance pečuje a zajímá se o jejich názory, nápady a podněty. „Na trhu se pohybujeme již 30 let a od našich klientů víme, že zaměstnanci jsou jejich „firemní zlato“. Víme, že je nutnost se zaměstnanci komunikovat, zjišťovat jejich potřeby a mnohdy se od nich nechat inspirovat,“ upřesňuje Sedláček.

Dotazníkový průzkum bez nutnosti osobního kontaktu

Získat od zaměstnanců zpětnou vazbu přitom nemusí být pro řadu zaměstnavatelů vždy jednoduché. Zejména v období, kdy řada zaměstnanců do práce ani nedochází a dlouhodobě pracuje z domu. Jednoduchým řešením však mohou být dotazníková šetření a průzkumy názorů zaměstnanců, která probíhají online. Průzkumy mohou být zaměřeny na různé oblasti. Mohou zkoumat tradiční obecnou spokojenost zaměstnanců v práci a konkrétní oblasti jako jsou benefity, sociální klima, firemní prostředí, proces adaptace, vzdělávání zaměstnanců nebo právě vliv viru Covid-19 na práci i náladu zaměstnanců.

Společnost TREXIMA využívá k online sběru dat vlastní zabezpečenou aplikaci www.dotaznikovecentrum.cz. Na základě našich dlouholetých zkušeností vám tak dokážeme připravit průzkum mezi vašimi zaměstnanci přímo na míru.

„Sběr dat dokážeme zrealizovat i formou klasického papírového dotazníku, ale v dnešní době je efektivnější sběr dat elektronicky. Naše aplikace je zabezpečená, ověřená řadou průzkumů realizovaných nejen pro firmy, ale také pro státní správu a průzkumy mohou být určeny pro všechny zaměstnance, nebo na vybranou skupinu. Může se jednat o jednotlivá oddělení, administrativní zaměstnance, management, zaměstnance v adaptačním procesu a další skupiny pracovníků,“ vysvětluje Sedláček způsob realizace zaměstnaneckých průzkumů.  

Zjistěte více o průzkumech zaměstnanecké spokojenosti nebo nás v případě dotazů rovnou kontaktujte. Dotazník pro vás připravíme, zrealizujeme sběr dat a samozřejmě vám data dodáme vyhodnocená v přehledné formě i s komentářem našich specialistů.