Jak dobře znáte své sousedy? Firmy v okolí inspirují

12. 10. 2023 / ESG Život v TREXIMĚ

V dnešní době není důležité pouze to, co děláme uvnitř našich kanceláří, ale i to, jak se propojujeme s okolním světem. Máme štěstí, že naše firma sídlí ve stejné budově s dalšími skvělými společnostmi, a rozhodli jsme se podívat za dveře a objevit, co se děje v našem bezprostředním okolí.

Využili jsme toho, že máme sídlo v budově firmy SPUR, která má kanceláře jen pár pater pod námi a výrobu za našimi okny. Domluvili jsme si exkurzi. 

Děkujeme SPURu za pohostinnost a za to, že jsme mohli nahlédnout do inspirativního prostředí. Během 1,5 hodiny jsme prošli 3 výrobní střediska včetně nové plně automatizované výrobní haly, která slouží k výrobě domečku Better Shelter. Do oblastí humanitární pomoci je přepravován v rozloženém stavu ve dvou krabicích a jeho sestavení zabere zhruba 5 hodin. Je určen pro 4 až 6 osob, my jsme se tam naskládali všichni.

Díky exkurzi jsme viděli, jak naši sousedé uplatňují udržitelné postupy ve svém podnikání. Efektivita, robotizace a maximální využití druhotných surovin nebo recyklace odpadu z výroby je zřejmá v celém výrobním procesu. Je skvělé vidět, jak společnosti v našem okolí nejen dosahují svých obchodních cílů, ale zároveň přispívají k sociální odpovědnosti a péči o životní prostředí.