ESG poradenství

Ztrácíte se v informacích o ESG? Potřebujete průvodce, který by vám ukázal, jak reportovat a řešit komplexně oblast ESG tak, aby přinášela smysluplný užitek a konkurenční výhodu vám, vašim zákazníkům i dodavatelům? Podíváme se s vámi na ESG z různých úhlů a pomůžeme najít to, co právě vám dává smysl.

Zaujal vás tento produkt?

Řada firem se o ESG začala zajímat proto, že brzy bude muset povinně své nefinanční aktivity reportovat, cítí tlak ze strany dodavatelů nebo bank. My vám ukážeme, jak nastavit ESG strategii tak, aby pro vás její realizace v každodenní praxi znamenala nejen splnění povinnosti, ale především snížení nákladů a zvýšení zisku.

Jak asi víte, ESG stojí na třech pilířích.

  • E (Environmental): Enviromentálním, kde mezi hlavní témata patří snižování emisí, hladiny znečištění a nakládání s odpady.
  • S (Social): V sociální oblasti je třeba se zaměřit na pracovní podmínky, bezpečnost a ochranu při práci, ale i rovné odměňování.
  • G (Governance): Řízení firem je třetím pilířem. Pod tím si můžeme představit etické jednání, opatření proti korupci a vztahy s dodavateli.

My vám pomůžeme najít kritéria relevantní pro vaše podnikání.

Směrnice o nefinančním reportingu se postupně dotkne mnoha firem, proto z něj již nyní s předstihem můžete vytvořit svou konkurenční výhodu.

S čím vám můžeme pomoci?

ESG ŠKOLENÍ
Vysvětlíme, proč je ESG nové CSR a proč jde společenská odpovědnost firem do popředí zájmů. Provedeme vás legislativou a zaměříme se zejména na směrnici CSRD, která přináší společnostem nejen nové povinnosti, ale i příležitosti. Ukážeme, že řadu standardů už ve společnosti řešíte a že není třeba vidět ESG jako hrozbu, ale jako šanci získat data, která vám pomohou zlepšit firemní kulturu, narovnat nerovnosti a lépe nastavit interní procesy a sběr nefinančních dat pro report.

ANALÝZA PŘIPRAVENOSTI
Zjistíme vaše cíle a představy a uděláme přehled o současném stavu a připravenosti na nefinanční reporting.

HLOUBKOVÁ ANALÝZA
V hloubkové analýze vám na relevantních datech souvisejících s vaším podnikáním ukážeme, jak na tom jste. Vybereme klíčová témata pro vaše podnikání a přiřadíme ke standardům. Na základě naší dlouhodobé zkušenosti víme, že odhady a realita doložená daty nejsou vždy v souladu.

STRATEGIE UDRŽITELNOSTI
Na základě dat zjištěných z hloubkové analýzy vám pomůžeme připravit firemní strategii pro splnění povinných a relevantních ESG prvků. Nastavíme kritéria, která jsou pro vaše podnikání důležitá a splnitelná. Navrhneme indikátory pro měření naplňování strategie.

ESG REPORT
ESG report nebo také zpráva o udržitelnosti je viditelným výsledkem procesu, kterým vás provedeme. Reporty společnosti obvykle zveřejňují na svých webových stánkách a jsou dokladem, že má firma správnou strategii udržitelnosti, kterou se snaží naplňovat. Pomůžeme vám i s implementací a dáme doporučení pro udržitelné podnikání.

ECOVADIS 
Chcete nebo potřebujete získat certifikaci EcoVadis? Pomůžeme vám tohoto cíle dosáhnout. Pokud potřebujete konzultaci a průvodce v oblasti EcoVadis, neváhejte se na nás obrátit. S naším týmem budete mít k dispozici nejen know-how, ale i partnera se kterým úspěšně projdete cestou k prestižní certifikaci. EcoVadis je společnost, na kterou se spoléhá více než 1000 podniků – od největších globálních značek po regionální lídry a středně velké společnosti – k hodnocení a správě udržitelných postupů ve svém dodavatelském řetězci.

Máte zájem o spolupráci?

ZAVOLEJTE
+420 725 027 472
NAPIŠTE E-MAIL
obchod@trexima.cz
NECHTE NÁM KONTAKT
vyplnit formulář