ESG poradenství

Ztrácíte se v informacích o ESG? Potřebujete průvodce, který by vám ukázal, jak reportovat a řešit komplexně oblast ESG tak, aby přinášela smysluplný užitek a konkurenční výhodu vám, vašim zákazníkům i dodavatelům? Podíváme se s vámi na ESG z různých úhlů a pomůžeme najít to, co právě vám dává smysl.

Zaujal vás tento produkt?

Řada firem se o ESG začala zajímat proto, že brzy bude muset povinně své nefinanční aktivity reportovat, cítí tlak ze strany dodavatelů nebo bank. My vám ukážeme, jak nastavit ESG strategii tak, aby pro vás její realizace v každodenní praxi znamenala nejen splnění povinnosti, ale především snížení nákladů a zvýšení zisku.

Jak asi víte, ESG stojí na třech pilířích.

  • E (Environmental): Enviromentálním, kde mezi hlavní témata patří snižování emisí, hladiny znečištění a nakládání s odpady.
  • S (Social): V sociální oblasti je třeba se zaměřit na pracovní podmínky, bezpečnost a ochranu při práci, ale i rovné odměňování.
  • G (Governance): Řízení firem je třetím pilířem. Pod tím si můžeme představit etické jednání, opatření proti korupci a vztahy s dodavateli.

My vám pomůžeme najít kritéria relevantní pro vaše podnikání.

Směrnice o nefinančním reportingu se postupně dotkne mnoha firem, proto z něj již nyní s předstihem můžete vytvořit svou konkurenční výhodu.

S čím vám můžeme pomoci?

ESG WORKSHOP
Provedeme vás legislativou a zaměříme se zejména na směrnici CSRD, která přináší společnostem nejen nové povinnosti, ale i příležitosti. Seznámíme vás s časovým rámcem pro zavedení nefinančního reportingu pro vaši firmu. Poradíme vám, jak nastavit strategii, tak, aby se pro vás stala konkurenční výhodou.


ESG REPORT
ESG report nebo také výstupní zpráva o udržitelnosti je viditelným výsledkem procesu, kterým vás provedeme. Reporty společnosti obvykle zveřejňují na svých webových stánkách a jsou dokladem, že má firma správnou strategii, kterou se snaží naplňovat. Pomůžeme vám i s implementací a dáme doporučení pro udržitelné podnikání.


STRATEGIE
ESG report a strategie jsou spojené nádoby. Kvalitní zprávu nemůžete mít bez správně zpracované strategie. Pomůžeme vám připravit firemní strategii pro splnění povinných a relevantních ESG prvků. Nastavíme kritéria, která jsou pro vaše podnikání důležitá a reálná.


VSTUPNÍ ANALÝZA
Provedeme vás analýzou současného stavu a ESG auditem. Na relevantních datech souvisejících s vaším podnikáním vám ukážeme, jak na tom jste. Na základě naší dlouhodobé zkušenosti víme, že odhady a realita dokázaná daty nejsou vždy v souladu.

ESG pro vás zrealizujeme jako komplexní službu. Zároveň ale nabízíme samostatnou realizaci každé části zvlášť dle vašich potřeb.

Máte zájem o spolupráci?

ZAVOLEJTE
+420 725 027 472
NAPIŠTE EMAIL
obchod@trexima.cz
NECHTE NÁM KONTAKT
vyplnit formulář