Aktuality

11.05.2020

Nezaměstnanost v Česku během dubna vzrostla, přibylo nezaměstnaných z oblasti služeb

V dubnu 2020 evidoval Úřad práce ČR nejvyšší počet nezaměstnaných od března minulého roku. Podíl nezaměstnaných osob se zvýšil na 3,4 %, což je nárůst o 0,4 p.b. oproti předchozímu měsíci a v meziročním srovnání o 0,7 p.b.

Více

04.05.2020

Mzdový benchmarking pro firmy s prodlouženou dobou splatnosti faktury

Potřebujete optimalizovat náklady a přitom udržet konkurenceshopné mzdy? Pomůže vám mzdový benchmarking, který porovnává mzdy na stejných pozicích ve vybraných krajích i v rámci celé ČR.

Více

03.05.2020

Dotazník jarní vlny HR Monitoru zůstává otevřený

Prodlužujeme termín pro vyplnění dotazníků jarní vlny HR Monitoru na téma dopadů digitalizace a průmyslu 4.0 na HR. Děkujeme také vám, kteří jste dotazník již vyplnili a současně se omlouváme za posunutí termínu vydání výsledné studie.

Více

02.05.2020

Nezaměstnanost v EU i v Česku v březnu vzrostla

V březnu vzrostla průměrná míra nezaměstnanosti v zemích EU na 6,6 % a v zemích Eurozóny na 7,4 %. V obou případech se jedná o navýšení o 0,1 p.b. oproti únoru, kdy ještě evropskou ekonomiku nesužovala karanténní opatření zavedená v důsledku...

Více

28.04.2020

Potřebujete optimalizovat náklady na mzdy a udržet konkurenceschopnost? Pomůže vám mzdový benchmarking

Data jsou v dnešní době nezbytná a díky mzdovému srovnání společnosti TREXIMA můžete získat relevantní data o mzdách ve vaší firmě. Mzdový benchmarking vám vám pomůže při optimalizaci vašich personálních nákladů i k udržení konkurenceschopných mezd.

Více

15.04.2020

Koronavirus může přispět k urychlení nástupu robotizace

Ekonomická krize, která bude pravděpodobným důsledkem koronavirové pandemie, podle ekonomů urychlí nástup robotizace a zánik některých pracovních pozic.

Více

14.04.2020

Ve zdravotnictví pracují v zemích EU převážně ženy

Lidé po celém světě oceňují práci lékařů, sester a dalšího zdravotnického personálu, kteří každý den bojují v první linii s koronavirem. Jak jsou na tom zdravotníci z hlediska statistiky?

Více

08.04.2020

V březnu přerušilo své podnikání více než 10 tisíc živnostníků

V minulém měsíci přerušilo nebo ukončilo své podnikání 10 033 českých živnostníků. Nejvíce přerušených živností bylo v segmentu stravování a kadeřnických služeb.

Více

06.04.2020

Jak koronavirus ovlivňuje životy a chování zákazníků?

Až dvě třetiny Čechů uvádí, že koronavirová pandemie představuje velkou nebo střední hrozbu pro jejich zaměstnání nebo zdroj obživy. Lidé současně vzhledem k situaci zásadně mění své obchodní návyky.

Více

02.04.2020

Prodloužení termínu pro vyplnění dotazníku jarní vlny HR Monitoru

Prodloužili jsme termín pro vyplnění dotazníků jarní vlny HR Monitoru na téma dopadů digitalizace a průmyslu 4.0 na HR. Děkujeme také vám, kteří jste dotazník již vyplnili a současně se omlouváme za posunutí termínu vydání 14. vlny studie HR...

Více

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka