Aktuality

06.12.2019

Přibývá ekonomicky aktivních žen a počet osob mimo evropský pracovní trh se celkově snižuje

Počet ekonomicky neaktivních občanů EU na trhu práce se stále snižuje. Hlavním důvodem je růst počtu žen aktivních na trhu práce.

Více

03.12.2019

Čtvrtina středoškolských učitelů trpí syndromem vyhoření

Středoškolské učitele v Česku ohrožuje syndrom vyhoření a klesající pracovní schopnosti způsobené jejich stárnutím. Vyplývá to z nového výzkumu brněnské Masarykovy univerzity.

Více

28.11.2019

Evropané pracují před odchodem do důchodu déle

Míra zaměstnanosti žen a mužů ve věku 55-64 let v roce 2018 v zemích EU výrazně vzrostla. Obě pohlaví v tomto věkovém rozmezí měly mezi zaměstnanci v zemích EU vyšší zastoupení, než je průměrná míra zaměstnanosti napříč skupinami. Pracující muži...

Více

25.11.2019

Absolventi v zemích EU nemají problém najít po škole práci, Česko patří k zemím s nejvyšší úspěšností

V roce 2018 bylo 82 % absolventů v zemích EU zaměstnaných. Znamená to, že 82 % mladých lidí ve věku 20-34 let, kteří v posledních třech letech úspěšně dokončili studium nejméně na středoškolské úrovni našlo úspěšně práci.

Více

21.11.2019

Rozdíly v platech žen a mužů na stejných pozicích dosahují v Česku až na 10 %

Průměrný rozdíl mezi výdělky žen a mužů, jinak také označovaný jako Gender Pay Gap (GDP), patří v Česku k druhému nejvyššímu v zemích EU. Průměrný rozdíl v odměňování mezi pohlavími je u nás 21,1 % a vyšší je už pouze v Estonsku.

Více

19.11.2019

Roste s přílivem zahraničních investic produktivita na českém trhu práce?

Jsou zahraniční investice do české ekonomiky přínosné nebo naopak českému trhu škodí? A jak se příliv peněz ze zahraničí projevuje na produktivitě práce českých zaměstnanců? Dozvíte se v článku.

Více

09.11.2019

Emoční inteligence, schopnost adaptace a komunikace jsou jedny z nejžádanějších kariérních vlastností

Jaké vlastnosti jsou momentálně nejvíce žádané u zaměstnanců? Patří mezi ně emoční inteligence, schopnost komunikace, adaptabilita nebo pozitivní přístup k řešení problémů.

Více

06.11.2019

Hledáte práci, která vám přinese uspokojení? Známe nejuspokojivější práce na světě

Hledáte v práci pocit uspokojení a štěstí? Podle nové studie amerických vědců byste se měli v práci v takovém případě věnovat hlavně službě druhým. Na druhou stranu ty nejméně uspokojující práce jsou ty, která jsou manuální nebo servisní a...

Více

31.10.2019

Odměňování zaměstnanců není jenom o měsíční mzdě, důležitá je celková motivace

Pravidelná mzda v konkurenceschopné výši patří u většiny zaměstnanců mezi hlavní motivátory k tomu, aby řádně odváděli svou práci. Poslat však zaměstnanci každý měsíc určitou sumu peněz na účet dlouhodobě k udržení dostatečné pracovní motivace...

Více

30.10.2019

Rovné nastavení v odměňování i objektivnost hodnotitele zajistí nástroj na analytické hodnocení prací

Také někdy řešíte otázky, zdali máte ve firmě správně nastavené mzdové relace mezi jednotlivými pozicemi? Nabízíme vám nástroj Analytické hodnocení prací AHP 8000, který přispívá k zajištění plnění podmínky rovnosti v odměňování.

Více

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka