Kde hledat mladé skladníky: Nejvíce jich opustí školy v Ústeckém kraji

Chybí vaší firmě skladníci? A nebo víte, že je budete potřebovat v nejbližších letech? Nové zaměstnance můžete zkusit hledat i mezi čerstvými absolventy.

Jak ukazují data společnosti TREXIMA, ve školním roce 2016/2017 absolvovalo obor Operátor skladování (kód 66-53-H/01), který připravuje na profesi skladníka nebo obsluhy manipulačních vozíků, celkem 134 žáků. Protože jde o učební obor, nikdo z těchto absolventů ve studiu na vysoké škole nepokračoval, a všichni tedy zamířili do praxe, případně do nástavbového studia.

Zároveň je z aplikace Práce v datech, kterou TREXIMA provozuje, patrné, kolik skladníků opustí česká učiliště v nejbližších letech. V loňském školním roce studovalo obor Operátor skladování dalších 633 žáků.

Kromě počtů studentů a absolventů v jednotlivých oborech lze v databázi Práce v datech také dohledat, ve kterých regionech budou tito potenciální zaměstnanci k dispozici. Personalisté tak jednoduše zjistí, kde chybějící zaměstnance hledat a kolik jich v jejich odvětví v budoucnu přibude.

Kde lze obor studovat

Přímo na profesi skladníka aktuálně mladé lidi připravuje 19 učilišť v České republice. Nejvíce se jich nachází ve Středočeském kraji, kde tento obor nabízí pět učilišť. Ve školním roce 2016/2017 zde tento učební obor studovalo 129 žáků a učiliště opustilo celkem 32 absolventů.

Ještě více žáků i absolventů měl ale Ústecký kraj. Na tamních čtyřech školách, které obor Operátor výroby otevřely, studovalo 241 učňů a dalších 48 je absolvovalo.

Zmíněný obor se vůbec nevyučuje v pěti krajích ČR – v Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Jihočeském a v Kraji Vysočina.

 

Přečtěte si další aktuality:

Kolik informatiků opustí střední školy a kde je firmy najdou?

Mějte přehled o zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Nový projekt přinese data o trhu práce ve Zlínském kraji

Jak firmy v Česku dbají na adaptaci zaměstnanců

 

Napište nám

Naše produkty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Mějte přehled o všech zaměstnancích ve vašem oboru a regionu

Práce v datech

Nástroj pro řížení a rozvoj týmu v cloudu

DRIVE 8000